a další, Móda, Šití

Útulné dečkování

Rozhodla jsem se, že si pořídím nějaké pěkné ubrusy a dečky do kuchyně a do obývacího pokoje. Tyhle drobný věcičky dokáží vytvořit fakt útulné prostředí. Jelikož mám ráda styl provence, vintage a přírodu, tak jsem hledala něco v takovém stylu. Ať jsem pátrala v obchodech nebo na internetu, nikde mi nedokázali nabídnout to co se mi líbí a pokud joo, tak jen jeden kousek. Jenže já mám ráda, když všechno ladí, takže jedna ozdůbka na nábytek by mi nestačila:). Potřebovala jsem čtvercový ubrus a dvě menší dečky.

Co si člověk neudělá, to nemá. Místo deček a ubrusu jsem začala pátrat po nějaký šikovný látce. Což se zdá jako snadná věc, ale současná nabídka látek není moc velká a pokud jsou nějaký pěkný kousky, tak si člověk musí připlatit. Ve finále je mnohem dražší si nějaký ten svůj kousek hadříku ušít než když si koupíme něco v obchodě. Každopádně ruční výroba udělá vždycky radost a můžeme si vymyslet co chceme a jak chceme :). Nakonec jsem objevila šikovný krámeček, kde mě přecházel zrak a jaksi mě ovládlo šílenství, že všechny látky prostě potřebuju :D. Nakonec jsem odcházela s taškou plnou látek na ubrusy a na sukně :). A troufám si tvrdit, že to rozhodně nebyla moje poslední návštěva:).

Se šitím jsem teprve tak nějak začala a deky a ubrusy jsou ideální k seznámení se s šicím strojem. Takže tímto článkem sem publikuji mojí “snad” publikovatelnou prvotinu – romantické dečky, které jsem dala tak nějak po celém obývacím pokoji:). Doufám, že moje šicí nadšení mě neopustí a budu dál a dál pokračovat.
Dečka na ozdobuDečka pod skleničky

 

Dečka na poličku

Romantická dečka

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*