Kdo jsem?

Jsem máma, budoucí manželka, amatérská kuchařka, švadlena úplný začátečník a milovnice přírody. Role mámy je pro mě nejnovější :). V únoru se nám narodila holčička a já se tak dostala do nové role rodiče, kterou si náramně užívám.

Strašně ráda vařím, peču a zkouším nová jídla. Jsem amatérská kuchařka, která zkouší různé recepty.  Nejvíc vařím pro sebe a pro přítele Jirku a mám největší radost, když jídlo chutná.  Pak ale nastává situace, kdy si řekneme – jojo tohle budeme občas dělat. A po roce se ohlédnu a jídlo jsem uvařila všehovšudy jen jednou, protože se na něj prostě zapomnělo :D. Hezky naservírovat to, co jsem uvařila je pro mě občas velkej boj, ale snažím se co to jde.

Na mém blogu najdete hlavně recepty, které jsem uvařila a měly fakt úspěch. Tímto se snažím taky zabránit situaci – “tohle určitě zařadíme do jídelníčku”……”sakra jednou jsi takhle vařila něco fakt dobrýho, ale už si nepamatuju co to bylo?”

Mimo jídla mám taky strašně ráda oblečení – nejvíc šaty a sukně. Moje mamka nám od malinka šila oblečení a já doufala, že jednou budu taky takhle šikovná. Jako malá jsem kreslila návrhy oblečení a doufala, že ze mě bude módní návrhářka, ale život mě zavedl úplně někam jinam. Touha naučit se šít mi ale zůstala a v poslední době se prohloubila díky naší malé holčičce, které jsem ušila hnízdečko, zavinovačku a mantinely do postýlky. Byla jsem hrdá, že jsem jí tyhle věci ušila sama a doufám, že v tom budu dál pokračovat.

A právě díky kombinaci mé vášně k jídlu a šití vznikl název mého blogu – Kuře v sukni

Kromě těchto tvořivých koníčků, který se snažím pořád rozvíjet – a že je co rozvíjet, mám strašně ráda přírodu a turistiku. S Jirkou rádi jezdíme na dovolený na hory a užíváme si přírodu a klid. Loni se nám rodinka rozrostla o pejska – ČSV Flokiho, který je od té doby náš věrný spolucestovatel. Letos jsme přibalili malou Aničku a už se taky těšíme až s ní budeme moct vyrazit někam s batohama do zelených kopečků.

Bylo nebylo…

Vaření bylo mojí vášní už odmalička. Neustále jsem se mamce motala pod nohama v kuchyni a chtěla jsem pořád pomáhat a později i sama péct sladkosti. Vlastně to asi celé začalo pečením cukroví a pak i různých koláčů a jiných sladkých dobrot, který jsme si pak všichni zobali k odpolední sváče. Postupně se k pečení sladkostí přidalo i vaření a já věděla, že mě to jentak nepustí.

V roce 2014 jsem potkala mého budoucího manžela Jirku a právě on mě dokopal k tomu, abych začala psát blog. Pořád jsem nám totiž něco vařila a pak jsem si nepamatovala co to bylo. Proto vznikl tento blog, abych mohla zapisovat všechno co nám kdy chutnalo.

Jirka navrhl první vzhled blogu podle mých představ. Když se zpětně ohlédnu, tak mi přišel trošku infantilní :D. Ale v tý době se mi ten vzhled prostě líbil – ulítávala jsem si na růžový a modrý pastelový barvě.

Postupem času jsme s Jirkou blog začaly upravovat. V současné době je oproti původní verzi o dost přehlednější a čitelnější. Kromě nového vzhledu jsme spustili i Newsletter. Pokud se do něj zaregistrujete, bude vám chodit upozornění na nový článek přímo do mailu. Do budoucna se chystáme spustit i vlastní Eshop s vybavením do kuchyně.