a další, Šperky

Náhrdelník z Fimo hmoty

Začala jsem mým prvním článkem o šperkovém stromě, ale tím jsem vlastně začala mojí cestu sběratelství od konce :D. V průběhu hledání různých originálních kousků, které bych si pořídila jsem narazila na web www.fler.cz. Vždycky jsem měla sklon k výrobě různých věciček a tohle mě strašně nakoplo. Vidět jak jsou lidi šikovní ve všech různých řemeslech a směrech mě strašně nadchlo a dohnalo k inspiraci. Načerpala jsem energii a odhodlání a začala jsem se zajímat o Fimo hmotu, se kterou jak jsem viděla se dají dělat psí kusy.

Fimo hmota

 

 

 

 

 

 

Říkala jsem si jak to bude určitě obdobné jako modurit, se kterým jsem se vyblba, když jsem byla malá. Naneštěstí s Fimo hmotou je to trošku složitější a člověk se s ní musí trochu skamarádit :). Měl by si s ní člověk pěkně pohrát a zjistit co si může a nemůže dovolit.

FimoNikdy jsem se nedopracovala k tomu, abych dokázala vytvářet překládáním Fimo různé vzory a obrazce. Vymyslela jsem si svůj vlastní styl – řekla jsem si, že budu z Fimo spíš tvarovat a vyhrávat si s lepidlem. Vznikaly různé náušnice, náhrdelníky s kuličkami, pokusy o náramky.

Ráda bych se s vámi podělila o jeden můj výtvor, který jsem si vymodelovala a pěkně postupně nalepila. Tento šperk můžete vidět taky zavěšen na mém stromu 🙂 Vytvořila jsem si mohutnější základ ve tvaru lístečku – mohutnější proto, protože Fimo hmota pruží. Po čase zkoušení a nadávání jsem si řekla, že nebudu dělat tenčí útvary, protože tlakem se může něco ulomit.

Na pevný základ jsem chtěla vymodelovat malinkaté lístečky a postupně je všechny nalepit, aby vytvořily plastický obrazec. Je to docela mravenčí práce. Na každý lísteček vytvořit tenkým hrotem drážky jako na pravých lístečkách a usadit tak, aby se na podstavci udržely:). Pak už jen z obou stran udělat dírky, aby se ukotvily ketlovací jehly – takové dlouhé drátky s očkem na konci.

Nakonec dát upéct do trouby asi na 110°cca na půl hodinky. Pak už jenom namočit ketlovací jehly do lepidla, umístit do otvoru, který jsme si pro ně připravili a můžeme upevnit přívěšek z obou stran na řetízek. Ukotvila jsem ho z každé strany na dvou místech, aby se lístek na krku nepřetáčel. Já jsem ještě na závěr celý přívěšek natřela průhledným lakem, abych za prvé zafixovala lepidlo a za druhé aby to líp vypadalo :).

Včera mě chytl konečně po dlouhé době jeden z mých tvořících amoků a už jsem si vymyslela z Fima nové věcičky :). Takže v dohledné době se můžete těšit na ručně vyráběné šperky z téhle šikovné modelíny….

Náhrdelník z Fima f8fe583e96880aaa773479e907371f716d0115ffa3b6887aec7eecc146dddfce

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*