Sladkosti

Levandulové sušenky

Všude je poslední dobou strašně populární levandule – v kuchyni, jako dekorace, pěstování levandule, vůně levandule, obrazy s levandulí a dokonce se levandule dostala i do jídel :). Kdo by to byl řekl, že tahle krásná voňavá levandule dokáže udělat s jídlem zázraky – nebo spíš v tomhle případě se sladkými dobrotami. Začala jsem pátrat co všechno se dá z levandule vařit a péct a kromě masových receptů se mi na obrazovce objevily taky levandulový sušenky :). A jak jsem mlsná, tak se tohle nedalo přehlédnout. Koupila jsem si sušený květy levandule a zkusila jsem tuhle zajímavou ingredienci ochutnat v máslových sušenkách :).

Suroviny

  • 250 g změklého másla
  • 100 g moučkového cukru
  • 1 vajíčko
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • 280 g hladké mouky
  • 1 velká lžíce sušených levandulových kvítků
  • špetka soli

Postup

Levandulové sušenky

Máslo pořádně rozmícháme s moučkovým cukrem, vajíčkem a vanilkovým extraktem. Přidáme suché ingredience a vše pořádně promícháme, aby se levandulové kvítky promísily do celé máslové směsi. Dávejte pozor na množství levandule – radši míň než víc, stačí když těsto krásně ovoní (ve větším množství má trochu nahořklou chuť).

Levandulové sušenky

Poválejte máslovou směs na pomoučněném válu a potom udělejte z hmoty válečky o průměru tak 4 cm. Zabalíme hmotu do pečícího papíru a dáme na půl hodinky do mrazáku, aby nám hmota krásně ztuhla a dala se krájet na “sušenky”.

Levandulové sušenky

Mezitím si rozpálíme troubu na 150 °C.

Jakmile uběhne půl hodinka položíme na plech pečící papír a ztuhlý váleček máslové směsi rozkrájíme cca na 1 cm široká kolečka. Dáme je na pečící papír a všechny ještě posypeme vanilkovým cukrem. Necháme si mezi kolečky menší rozestupy, protože se sušenky při pečení ještě roztáhnou do stran :). Dáme do trouby a pečeme cca 30 minut. Každému peče trouba asi trochu jinak, takže jakmile mají sušenky zlatavý povrch, tak jsou hotové.

Levandulové sušenky

Po prvním ochutnání se nám chuť zdála taková zvláštní nezvyklá, po druhém ochutnání jsme si levandulový sušenky úplně zamilovali a zmizely strašně rychle :). Je to nezvyk – buď Vám chutnat nebudou nebo si je úplně zamilujete :), každopádně stojí za to je vyzkoušet…

Levandulové sušenky

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*